Proje Tanıtım Gecesi’ne Yoğun İlgi

Güneri İnşaat, Ataşehir Barbaros Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için üç farklı mimarlık firmasına konsept proje çizdirdi. Hazırlatılan projeler, 15 Nisan 2014 Salı günü, Brandium Silence İstanbul Otel’de düzenlenen ‘Proje Tanıtım Gecesi’ ile arsa sahiplerine gösterildi. Arsa sahiplerinin yoğun ilgi gösterdiği geceye 500’ün üzerinde kişi katıldı.

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Güneri İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Teoman Rıza Güneri, “Arsa sahiplerinin hayallerinin ötesinde yaşanılabilir mekânlar inşa etmek için yola çıktık. Bu yolda, Türkiye’de ilk kez uygulanan ‘katılımcı dönüşüm’ modelini hayata geçiriyoruz. Proje tanıtım gecemiz, bu modelin ilk adımıdır. Konsept projeleri arsa sahiplerinin beğenisine sunduğumuz bu gece itibariyle, arsa sahiplerimiz internet sitemizde yer alan ‘proje seçim anketine’ katılarak beğendikleri projeyi oylayabilecekler” dedi.

İlk sunum Eva Gayrimenkul firma ortakları Cansel Turgut ve Özdil Şahin tarafından yapıldı. Ardından üç firmanın konsept projeleri arsa sahiplerine sunuldu. Tago Mimarlık adına proje müdürü mimar Hakan Özbek, Swanke mimarlık adına direktör mimar Özge Saka sunumlarını gerçekleştirdi. Dome Mimarlık sunumu ise kurucu ortak mimar Murat Yılmaz tarafından gerçekleştirildi. Arsa sahiplerinin beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilen projeler ilgi ile izlendi.

Gecenin sonunda, Barbaros Mahallesi için hazırlatılan, kusursuz animasyon filmi gösterildi. Arsa sahipleri mahallerinde inşa edilecek proje filmini coşkuyla izledi. Birbirinden güzel projeler arasında kararsız kaldıklarını belirten arsa sahipleri, internet sitesinde yer alan ‘proje seçim anketine’ katılarak hayallerindeki projeyi oylayacak.Haberlere Geri Dön